pl

Znieczulenie

Znieczulenie

Większość ludzi boi się wizyt stomatologicznych i stara się ich unikać za wszelką cenę. Wizja towarzyszącemu leczeniu cierpienia skutecznie zniechęca nas do regularnych kontroli dentystycznych. Tymczasem w dobie zaawansowanej technologii możliwe jest leczenie praktycznie bez bólu! Nawet najmniej inwazyjne zabiegi można dziś wykonać w znieczuleniu, które minimalizuje dyskomfort zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Stosowane w klinice Medicadent metody pozwalają przeprowadzić zabiegi z zakresu diagnostyki, profilaktyki czy leczenia chorób i wad zębów bez niepotrzebnego cierpienia. W naszym gabinecie wykorzystujemy komputerowe znieczulenie miejscowe The Wand , które eliminuje ból. Z kolei gaz rozweselający wprowadza pacjenta w stan ogólnego rozluźnienia, co minimalizuje dyskomfort związany z zabiegiem. Wizyta u stomatologa nie musi kojarzyć się  cierpieniem!

 

Znieczulenie komputerowe The Wand i Sleeper One

Znieczulenie komputerowe, pozwoliło wyeliminować z gabinetów stomatologicznych strzykawki, a podanie znieczulenia stało się zabiegiem delikatnym i komfortowym dla pacjenta. Komputer Wand oraz Sleeper One w całości kontroluje parametry mające wpływ na komfort oraz skuteczność podania znieczulenia. Środek znieczulający podawany jest z „prędkością fizjologiczną” tzn. z taką, która pozwala tkankom na bieżące wchłanianie płynu – nie tworzy się ciśnienie, przez co eliminowane jest nieprzyjemne uczucie rozpierania, towarzyszące zwykłemu znieczuleniu

Specjalne końcówki aplikacyjne w niczym nie przypominają strzykawki, redukując u pacjenta poziom stresu.

 

Gaz rozweselający

Znieczulenie gazem rozweselającym, czyli podtlenkiem azotu, stosuje się przede wszystkim u dzieci, ale może być takżę wykorzystane u osó dorosłych.

Każdy z nas inaczej odczuwa ból. Nabyty w dzieciństwie strach przed wizytami u stomatologa może towarzyszyć pacjentowi przez całe życie, dlatego przed zabiegiem warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, aby nie narażać najmłodszych na niepotrzebny stres.

Gaz rozweselający to jedna z bezpieczniejszych form uspokojenia osób, które cierpią na paniczny lęk przed dentystą. Użycie przed zabiegiem podtlenku azotu sprawia, że pacjent już po ok. 30 sekundach czuje się odprężony i spokojny. Podawany za pomocą maseczek tlenowych preparat działa więc natychmiast, a co najważniejsze – po jego zastosowaniu nie zostaje żaden ślad w organizmie.

Sedacja wziewna, bo tak inaczej nazywa się ta metoda, likwiduje ból i uczucie strachu. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jest bezpieczna. Wprowadza pacjenta w stan rozluźnienia, dzięki czemu wspomina on wizytę u stomatologa na wesoło.

Znieczulenie gazem rozweselającym można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia, a także u dorosłych, którzy chcą się lepiej czuć w trakcie leczenia dentystycznego.

 

Zabiegi w narkozie

Zabieg w znieczuleniu ogólnym przeprowadzany jest przez doświadczonego anestezjologa w szpitalu w Poznaniu. Wszystkie zabiegi dentystyczne pod narkozą są realizowane przez naszego specjalistę stomatologa wspieranego przez wykwalifikowaną asystentkę.

– Jakie zabiegi stomatologiczne są wykonywane w znieczuleniu ogólnym?

Począwszy od leczenia próchnicy, a skończywszy na endodoncji, protetyce, chirurgii, implantologii lub periodontologii. Najpopularniejsze zabiegi realizowane w tej formie to ekstrakcja zębów, implantacja, leczenie kanałowe oraz leczenie próchnicy. Wykorzystanie narkozy podczas usuwania zębów okazuje się nieocenione, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z problematycznymi ósemkami o nietypowym ułożeniu, czy w sytuacjach, gdy konieczne jest jednoczesne usunięcie więcej niż jednego zęba.

– Kto może zapisać się na leczenie w narkozie?

Leczenie w narkozie możliwe jest dla niemal każdego pacjenta, pod warunkiem, że nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań.

Zabieg ten jest rozwiązaniem dla Pacjentów z silną dentofobią, która uniemożliwia przeprowadzenie leczenia w warunkach gabinetowych, a próba leczenia w sedacji wziewnej (z użyciem „gazu rozweselającego”) również nie przyniosła efektów.

Stomatologia pod narkozą nie jest zarezerwowana tylko dla dorosłych. Ten rodzaj leczenia jest również dedykowany naszym najmłodszym Pacjentom, dla których wizyta u dentysty może być źródłem stresu i lęku. Jest to szczególnie korzystne, gdy konieczne jest jednorazowe leczenie dużej liczby ubytków, które mogą zagrażać zdrowiu dziecka. Narkoza pozwala na przeprowadzenie zabiegu w sposób komfortowy i bezstresowy dla malucha.

– Jak zapisać się na leczenie zębów w narkozie?

Pierwszy krok to wizyta w naszym gabinecie. Stomatolog po przeprowadzeniu badania kwalifikuje pacjenta do zabiegu, przedstawia plan leczenia oraz listę badań koniecznych do wykonania przed znieczuleniem ogólnym.

Zapłać w ratach 0%

Oferujemy naszym pacjentom możliwość finansowania ich leczenia w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat 0%.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  • 01

    Czy zawsze konieczne jest znieczulenie zęba?

    Decyzja o wykorzystaniu znieczulenia stomatologicznego może być podjęta przez pacjenta. Niektóre osoby w przypadku pomniejszych ubytków nie decydują się na znieczulenie. Znieczulenie nie jest także konieczne w przypadku ponownego leczenia zębów kanałowych, ponieważ pozbawione są one miazgi zębowej i nerwów.

  • 02

    Jak długo utrzymuje się znieczulenie?

    Czas utrzymywania się znieczulenia zależy przede wszystkim od jego rodzaju, ilości podanego środka oraz od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zazwyczaj efekt znieczulenia utrzymuje się przez około 1-2 godziny.

  • 03

    Czy znieczulenie boli?

    Jest to kwestia indywidualna i zależy od progu bólowego pacjenta. Przed podaniem znieczulenia stosuje się miejscowo znieczulający żel, a właściwe znieczulenie The Wand podaje się bardzo powoli za pomocą cieniutkiej igły. Tempo oraz ilość podawanego środka znieczulającego kontrolowane są przez komputer, przez co eliminowane jest nieprzyjemne uczucie rozpierania.

  • 04

    Kiedy mogę wrócić do pracy lub do domu po sedacji?

    W przypadku lekkiej lub umiarkowanej sedacji, z jaką mamy do czynienia w gabinecie stomatologicznym, zwykle Pacjent może opuścić gabinet i wrócić do domu już godzinę po zabiegu. W przypadku głębokiej sedacji natomiast Pacjent może dochodzić do siebie przez jedną do dwóch godzin. Czas ten niejednokrotnie jest uzależniony od tego, jak szybko Pacjent dochodzi do siebie po samym zabiegu. Teoretycznie pacjent po 30 minutach od zabiegu może już prowadzić pojazdy mechaniczne, w praktyce jednak zaleca się, by w dniu przeprowadzenia sedacji wrócił do domu z osobą towarzyszącą lub korzystając ze środków komunikacji publicznej.

  • 05

    Czy istnieją przeciwwskazania do sedacji?

    Sedacja wziewna wiążę się z zestawem przeciwwskazań, czyli przypadków, w których wykonanie tego zabiegu jest niemożliwe. Należą do nich:

    • I trymestr ciąży,
    • choroby płuc,
    • narkomania lub choroba alkoholowa,
    • infekcje górnych dróg oddechowych lub przeziębienie,
    • przerost migdałków,
    • choroby psychiczne oraz przyjmowanie związanych z nimi silnych leków,
    • spożycie posiłku bezpośrednio przed przeprowadzeniem zabiegu (nie należy spożywać posiłków co najmniej przez 2 godziny przed zabiegiem),
    • wada serca u Pacjenta.

Umów wizytę: