pl

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów jest jednym z najpopularniejszych zabiegów w gabinecie stomatologicznym, którego celem jest nadanie zębom jaśniejszego odcienia oraz poprawa ich estetyki. W naszej klinice oferujemy profesjonalne wybielanie zębów, dzięki czemu Pacjenci mogą cieszyć się pięknym i olśniewającym uśmiechem.

Procedurę wybielania stosujemy w przypadku, gdy pacjent odczuwa dyskomfort z powodu zbyt ciemnych lub żółtych zębów. Warunkiem umożliwiającym przeprowadzenie zabiegu jest wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy oraz oczyszczenie ich z kamienia i osadów. Co istotne, wybielanie stomatologiczne pozwala rozjaśnić uśmiech o kilka odcieni już podczas jednej wizyty w gabinecie lub po kilku dniach kuracji domowej, nakładkowej.

 

 

W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta, w klinice Medicadent proponujemy różne metody wybielania:

 

Wybielanie zębów lampą Beyond – zapewnia ono perfekcyjny efekt w krótkim czasie. Naświetlanie zębów usuwa przebarwienia powstałe w wyniku niewłaściwej diety, picia kawy, czy palenia tytoniu. Ten rodzaj procedury polecany jest osobom, którym zależy na jak najszybszym osiągnięciu atrakcyjnego wyglądu zębów.

 

Metoda ta polega na naświetlaniu zębów lampą, która emituje światło o działaniu wybielającym. Światło to kierowane jest na zęby, na które wcześniej nakłada się odpowiedni preparat oraz zabezpiecza się dziąsła przed podrażnieniami. Całkowity czas trwania zabiegu to nieco ponad godzina.Przed zabiegiem zaleca się usunięcie osadu i kamienia nazębnego.

 

Wybielanie zębów metodą nakładkową – ten rodzaj zabiegu wybielającego polegającego na stosowaniu nakładek wypełnianych preparatem o właściwościach wybielających i daje długotrwały efekt wybielania zębów. Zaletą jest fakt, że można wykonać zabieg w domu, ponieważ nakładki nie powodują podrażnień ani dyskomfortu, ale dokładnie przylegają do zębów. Czas oczekiwania na efekt wynosi zazwyczaj od 7 dni do miesiąca. Wybielanie nakładkowe wymaga przynajmniej 2 wizyt w naszym gabinecie stomatologicznym.

 

Wybielanie pojedynczych zębów leczonych kanałowo – zęby po leczeniu kanałowym (endodontycznym) z czasem ulegają przebarwieniu – ciemnieją, szarzeją. Wynika to z faktu, że po usunięciu zainfekowanej miazgi („serca zęba”) nie jest on już odżywiany. Rozwiązaniem może być wybielenie takiego zęba. Zabieg polega na otwarciu wyleczonego zęba i umieszczeniu w nim specjalnego preparatu wybielającego. Następnie ząb zostaje zamknięty. Zabieg wykonywany jest kilkukrotnie, do osiągnięcia pożądanego efektu.

Zapłać w ratach 0%

Oferujemy naszym pacjentom możliwość finansowania ich leczenia w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat 0%.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • 01

  Czy to prawda, że po zabiegach wybielania pojawia się nadwrażliwość zębów?

  Współcześnie stosowane metody wybielania zębów pozwalają je wybielić, ale dodatkowo nie wykazują szkodliwości dla szkliwa. Może jednak pojawić się nadwrażliwość, która polega na tym, że zęby są bardziej wrażliwe na różne bodźce: ciepło, zimno, słodkie czy kwaśne pokarmy. Dla zminimalizowania ryzyka wystąpienia nadwrażliwości zębów, po wybielaniu, stosujemy dodatkowo krótki zabieg, polegający na nałożeniu na wybielone zęby preparatu odbudowująco-regenerującego.

 • 02

  Czy zabieg wybielania ma skutki uboczne?

  Tak, do najczęściej występujących skutków ubocznych wybielania zębów należy wspomniana już  krótkotrwała nadwrażliwość zębów. Ponadto część pacjentów może odczuwać podrażnienie dziąseł. Dyskomfort ten zazwyczaj mija jednak po 24 godzinach, a w rzadkich sytuacjach po kilku dniach. Jeżeli tak się nie stanie bądź dodatkowo pojawi się silny ból lub inne objawy, konieczne jest niezwłoczne poinformowanie o tym stomatologa lub higienistki.

 • 03

  Jak długo pacjent może cieszyć się białym uśmiechem po zabiegu wybielania?

  Zarówno w przypadku wybielania zębów metodą nakładkową, jak i skorzystania z dostępnego w ofercie Medicadent wybielania lampą Beyond, pacjent może cieszyć się doskonale białym uśmiechem od kilku miesięcy do nawet kilku lat. W dużej mierze efekt jest uzależniony od diety, higieny jamy ustnej czy palenia tytoniu.

 • 04

  Jak często można wybielać zęby za pomocą nakładki lub lampy?

  Zgodnie z zaleceniami stomatologicznymi, pacjenci powinni wybielać zęby nie częściej niż raz na dwa lata. Choć zabieg sam w sobie jest bezpieczny, jego częste stosowanie może bowiem doprowadzić do nadwrażliwości zębów lub uszkodzenia szkliwa u pacjenta.

 • 05

  Czy każdy może skorzystać z wybielania zębów?

  Choć nie istnieje zbyt wiele przeciwwskazań, nie każdy może skorzystać z zabiegu wybielania zębów. Do głównych przeciwwskazań należą:

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • ubytki próchnicowe (próchnica zębów),
  • wypełnienia (plomby) w przednich zębach,
  • nasilona nadwrażliwość termiczna zębów,
  • zęby przednie leczone kanałowo,
  • leczenie stałym aparatem ortodontycznym (zaleca się wybielanie po ok. 6 miesiącach po zdjęciu aparatu).

   

  Jak już zostało wspomniane, przed wybielaniem zęby muszą być w pełni zdrowe. Oznacza to, że także próchnica, choroby przyzębia, parodontoza lub stany zapalne w jamie ustnej stanowią przeciwwskazania do wybielenia zębów. Nie zaleca się także przeprowadzania tego zabiegu u pacjentów, którzy noszą aparat ortodontyczny. Wybielanie możliwe jest dopiero przynajmniej pół roku po zdjęciu aparatu.

   

  As mentioned before, teeth must be in a healthy condition before whitening. This means that dental caries, periodontal diseases, gum disease, or oral inflammations also serve as contraindications to teeth whitening. It is also not recommended to perform this procedure on patients wearing orthodontic appliances. Whitening is possible only at least six months after removing the appliance.

 • 06

  Jak długo trwa zabieg wybielania zębów?

  W przypadku skorzystania z nakładek wybielających w warunkach domowych, pacjent wypełnia nakładkę specjalnym żelem wybielającym, a następnie umieszcza nakładkę na zębach i nosi przez kilka godzin. Czynność ta powinna być powtarzana codziennie przez okres około dwóch tygodni. W przypadku skorzystania z dostępnego w naszej klinice wybielania zębów z użyciem metody Beyond zabieg jest jednorazowy i trwa około godziny.

Umów wizytę: