pl

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dział, który koncentruje się na wykorzystaniu metod zabiegowych w poprawie estetyki twarzy i ciała. W naszym gabinecie można skorzystać z nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej przeznaczonych zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn!

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to procedury o niskim stopniu inwazyjności, pozwalające nie tylko na przywrócenie młodzieńczego wyglądu, ale także komfortu pacjenta. Dzięki temu, wykorzystywane są do niwelowania wszelkich defektów i niedoskonałości skórnych, powstałych zarówno wskutek postępującego procesu starzenia, jak i czynników zewnętrznych.

Zabiegi medycyny estetycznej oferowane w klinice Medicadent

W naszym gabinecie wykonujemy szeroką gamę zabiegów medycyny estetycznej. Są one przeprowadzane przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej oraz odbywają się w sterylnych warunkach z użyciem nowoczesnych urządzeń i preparatów.

W gabinetach Medicadent oferujemy m.in. procedury z zastosowaniem toksyny botulinowej oraz kwasu hialuronowego, naturalnie występującego w organizmie. Wraz z wiekiem jego poziom spada, przez co skóra traci sprężystość. Zabiegi z wykorzystaniem wspomnianych substancji pozwalają zniwelować oznaki starzenia oraz wyrównać powierzchnię skóry, przywracając jej młodzieńczy wygląd u Pacjenta. W naszej ofercie znajduje się także m.in. mezoterapia, pozwalająca na dostarczenie niezbędnych substancji odżywczych i regeneracyjnych, które przyczyniają się do poprawy kolorytu i kondycji skóry.

Wykonanie wszelkich zabiegów poprzedzone jest konsultacją z naszym lekarzem medycyny estetycznej który pomoże dobrać rozwiązanie dostosowane do potrzeb Pacjenta. Dzięki temu możliwe jest maksymalne ograniczenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, co pozwala na zapewnienie optymalnych efektów terapii.

Zapłać w ratach 0%

Oferujemy naszym pacjentom możliwość finansowania ich leczenia w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat 0%.

FAQ

 • 01

  Na czym polega zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej?

  Zabieg ten polega na podaniu serii zastrzyków zawierających toksynę botulinową.

  Toksyna botulinowa typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Jego podanie w niewielkich ilościach do mięśnia powoduje zablokowanie impulsów nerwowych, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. W naszym gabinecie stosujemy preparat Azzalure (Galderma).

  Zabieg ten zaleca się osobom, które dbają o siebie i chcą zatrzymać czas, a jednocześnie nie chcą długo czekać na efekty. Jest w pełni bezpieczny i bezbolesny, wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza przy użyciu jednorazowych narzędzi. Trwa ok. 15 minut.

 • 02

  Jakie są efekty wstrzyknięcia tzw. botoksu?

  Pierwsze efekty można zauważyć po upływie 2 – 3 dni. Pełne działanie toksyny widoczne jest zazwyczaj po okresie od 10 do 14 dni i utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Okolice poddane zabiegowi stają się wygładzone, skóra jest odmłodzona i wygląda bardziej promiennie, a spojrzenie łagodnieje. Nie ma zmiany wyrazu twarzy i tzw. „efektu maski”.

  Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu z użyciem toksyny botulinowej.

  Wskazania:

  • zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”);
  • zmarszczki poprzeczne na czole;
  • zmarszczki pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”);
  • nadpotliwość pach, dłoni i stóp.

  Przeciwwskazania:

  • miejscowe infekcje skóry;
  • ciąża, okres karmienia piersią;
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie);
  • stosowanie niektórych leków.
 • 03

  Jakie są rodzaje zmarszczek a sposoby ich usuwania?

  Usuwanie zmarszczek to jedne z najbardziej spektakularnych zabiegów medycyny estetycznej, dające kobietom dobre samopoczucie i satysfakcję z młodszego wyglądu.

  Z wiekiem skóra traci swoją wilgoć, ponieważ przestają pracować gruczoły łojowe. W efekcie starzenia dochodzi również do spadku produkcji kolagenu, który pomagał skórze w utrzymaniu sprężystości i elastyczności. Brak kolagenu objawia się m.in. w pojawieniu się zmarszczek wokół oczu, czyli tzw. kurzych łapek, zmarszczek na szyi, worów pod oczami i „podwójnych podbródków”.

  Wyróżniamy kilka rodzajów zmarszczek. W zależności od tego, z jakimi mamy do czynienia u danego pacjenta, konieczne jest wykonanie innego zabiegu celem ich usunięcia.

  W naszej klinice oferujemy Pacjentom usunięcie różnych rodzajów zmarszczek na kilka sposobów:

  • zmarszczki poziome (zmarszczki mimiczne) – usuwa się je poprzez wstrzykiwanie botoksu w gabinetach kosmetycznych;
  • lwia zmarszczka – wykorzystuje się botoks i kwas hialuronowy;
  • kurze łapki – wstrzykiwanie botoksu,
  • zmarszczki palacza – wypełnienie kwasem hialuronowym;
  • fałdy marionetki – wypełnienie kwasem hialuronowym po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
 • 04

  Na czym polega zabieg mezoterapii?

  Mezoterapia to działający miejscowo zabieg medyczny, polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej substancji leczniczych, regeneracyjnych i odżywczych. Umożliwia uzyskanie trwałego efektu odmłodzenia twarzy i ciała. Wygładza i ujędrnia skórę oraz redukuje wszelkie jej niedoskonałości.

 • 05

  Jakie są wskazania do mezoterapii?

  Wskazania: zmarszczki, skóra pozbawiona jędrności i elastyczności, nadmierna tkanka tłuszczowa, cellulit, przebarwienia pojawiające się na powierzchni skóry, rozstępy (w różnych obszarach), wypadanie włosów, nieprawidłowo odżywione włosy oraz nawracający łupież.

  Dobrane przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta preparaty, wstrzykiwane są w dolne warstwy skóry za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. Wielokrotne nakłucia pobudzają mikrokrążenie oraz wyzwalają reakcję naprawczą. Zabieg jest wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego.

  Najlepsze efekty mezoterapii widoczne są po jej trzykrotnym powtórzeniu. Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od stanu skóry, rodzaju problemu i dobranego preparatu.

Umów wizytę: