pl

Chirurgia stomatologiczna Poznań

Chirurgia stomatologiczna Poznań

Chirurgia stomatologiczna w Medicadent

Choć standardowa wizyta u stomatologa przeważnie wiąże się z potrzebą założenia nowego wypełnienia lub zadbaniem o estetykę jamy ustnej, zdarzają się jednak przypadki, kiedy konieczna okazuje się nieco większa ingerencja, czyli przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego.

Chirurgia stomatologiczna zazwyczaj kojarzy się z zabiegami usuwania zębów, czyli ekstrakcjami, jednak obejmuje o wiele więcej procedur medycznych.

Bez względu na to, z jakim zabiegiem mamy do czynienia, w naszej klinice zawsze wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu proces ten jest dla pacjenta całkowicie bezbolesny.

Chirurgia stomatologiczna, a nowoczesna technologia

Dzięki innowacyjnym technologiom, nasz zespół jest w stanie zapewnić pacjentom szybsze, bardziej precyzyjne i bardziej skuteczne leczenie, co przekłada się na lepsze efekty leczenia i zwiększone bezpieczeństwo pacjentów.

Nasze urządzenia diagnostyczne są najwyższej jakości, co pozwala na dokładną diagnozę i precyzyjne planowanie leczenia.

Znieczulenie komputerowe The Wand

Mając na uwadze dobro i komfort naszych pacjentów, stosujemy bezbolesne i bezstresowe metody znieczuleń – w tym znieczulenie komputerowe The Wand, czy też zabiegi w podtlenku azotu (gaz rozweselający).

Ponadto dyskomfort przy wkłuciu eliminowany jest przez zastosowanie środków znieczulających w żelu.

Tomografia komputerowa CBCT

Podczas przeprowadzanych zabiegów wykorzystujemy nowoczesną technologię, w tym tomografię komputerową CBCT czy też sterowaną regenerację tkanek.

Oferujemy naszym pacjentom m.in. przeprowadzenie takich zabiegów, jak usuwanie zębów, w tym ósemek i zębów zatrzymanych, resekcje korzeni, a także podcięcie wędzidełka.

chirurg stomatolog w pracy

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w Medicadent

Wśród przeprowadzanych przez nas zabiegów chirurgicznych przede wszystkim wskazać należy następujące:

  • ekstrakcje zębów mądrości,
  • ekstrakcje zębów zatrzymanych i niewyrzniętych,
  • resekcje wierzchołka korzeni,
  • hemisekcje,
  • leczenie ropni,
  • plastykę wędzidełek warg i języka,
  • usuwanie zmian błony śluzowej,
  • chirurgiczne przygotowanie jamy ustnej do leczenia ortodontycznego bądź protetycznego.

Zapłać w ratach 0%

Oferujemy naszym pacjentom możliwość finansowania ich leczenia w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat 0%.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

  • 01

    Czy usuwanie zęba jest niebezpieczne?

    Ekstrakcja zęba należy do podstawowych zabiegów chirurgicznych, które w Medicadent wykonują doświadczeni lekarze i chirurdzy wykorzystując precyzyjne narzędzia i wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, a do znieczuleń stosowany jest komputerowy, bezbolesny system – The Wand.

  • 02

    Czy usuwanie zęba w ciąży jest bezpieczne?

    Bez wątpienia także w okresie ciąży należy dbać o jamę ustną, a co za tym idzie – leczyć zęby, jeśli tego wymaga sytuacja. Choć najlepiej dokonywać wszelkich zabiegów w obrębie jamy ustnej w II trymestrze ciąży, dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentki w uzasadnionych przypadkach leczenie może zostać podjęte w dowolnym momencie ciąży. Warto mieć świadomość tego, że ciąża sama w sobie nie stanowi przeszkody przez wyrywaniem zębów, czy nawet przeprowadzeniem leczenia kanałowego – wymaga jedynie zastosowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Co więcej, to właśnie zaniechanie leczenia stomatologicznego może w efekcie doprowadzić do problemów – takich, jak ciąża cukrzycowa, przedwczesny poród, stan przedrzucawkowy czy też ograniczenie wzrostu wewnątrzmacicznego.

  • 03

    Kiedy należy usunąć zęby mądrości (tzw. ósemki)?

    Nie ma konieczności usuwania ósemek w przypadku braku dolegliwości bólowych z ich strony i prawidłowego położenia w łuku zębowym. Przypadek każdego pacjenta jest inny i powinien być rozpatrywany indywidualnie. Przede wszystkim usunięcie zęba mądrości jest jednak konieczne w sytuacji, gdy w jamie ustnej brakuje miejsca i jest on nieprzydatny w zgryzie (są to wskazania ortodontyczne). Wskazanie do ekstrakcji ósemki stanowią również zaawansowana choroba próchnicowa zęba, problemy z jego wyrzynaniem oraz związane z nimi nawracające stany zapalne. Także w sytuacji, gdy ząb jest częściowo lub całkowicie zatrzymany, powinno się dokonać jego usunięcia, aby zapobiec powstawaniu stanów zapalnych, dolegliwościom bólowym lub przyczynianiu się do próchnicy sąsiadującego zęba. W naszej klinice decyzję o usunięciu podejmuje lekarz stomatolog na podstawie badania stomatologicznego i zdjęcia rentgenowskiego.

  • 04

    Czy konieczne jest zastąpienie usuniętego zęba?

    Tak, zaleca się jak najszybsze uzupełnienie usuniętego zęba. Utrata zęba może nie wydawać się problemem – zwłaszcza, jeśli nie znajduje się on w przedniej części jamy ustnej. Jednak brak zęba to nie tylko defekt estetyczny. Brak nawet jednego zęba ma wpływ na cały układ stomatognatyczny. Może doprowadzić do przesunięcia czy przechylania sąsiadujących z luką zębów oraz do zaniku kości.

  • 05

    Czy należy się przygotować do zabiegu chirurgicznego?

    Przed zabiegami chirurgicznymi konieczna jest konsultacja chirurgiczna, na której lekarz zleci wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, tak zwanej panoramy lub tomografii komputerowej, która da możliwość oceny położenia zęba oraz jego korzeni względem kości. Pacjenci z grupy podwyższonego ryzyka (m.in. osoby z chorobami serca, krążenia, cukrzycą itp.) w zależności od dolegliwości często muszą być objęci dodatkowymi działaniami profilaktycznymi (np. osłoną antybiotykową) lub odstawieniem leków przeciwzakrzepowych np. zawierających kwas acetylosalicylowy (Acard).

  • 06

    Co należy robić po zabiegu?

    Ponieważ zabieg ekstrakcji zęba dokonywany jest w znieczuleniu miejscowym, pacjent może odczuwać odrętwienie, wykazywać trudności w przełykaniu lub mówieniu, a także skarżyć się na brak czucia w tej części twarzy, w której odbywał się zabieg. Dopóki nie ustąpią całkowicie skutki znieczulenia, pacjent powinien powstrzymywać się od spożywania posiłków, należy także zachować szczególną ostrożność podczas picia gorących napojów. Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu nie należy spożywać posiłków i napojów przez 2 godziny, ponadto do końca dnia nie można płukać jamy ustnej, mając na uwadze świeży skrzep formujący się w ranie po usuniętym zębie, który stanowi najlepszy naturalny opatrunek. W ciągu tygodnia od zabiegu pacjent powinien również powstrzymywać się od picia alkoholu, palenia tytoniu oraz wysiłku fizycznego, a przyjmowanie lekarstw powinno odbywać się po konsultacji z lekarzem, na podstawie otrzymanych od niego indywidualnych zaleceń.

  • 07

    Jakie objawy mogą pojawić się po zabiegu chirurgicznym?

    Po przeprowadzonym leczeniu chirurgicznym w jamie ustnej może dojść do pojawienia się objawów takich jak zaczerwienienie, tkliwość i ból tkanek, obrzęki i lekkie krwawienie. Zazwyczaj utrzymują się one przez kilka dni. U niektórych pacjentów może dochodzić również do szczękościsku, zwłaszcza po dłuższych procedurach.

    Jeżeli niepokojące objawy utrzymują się przez dłuższy czas, konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym.

Umów wizytę: