pl

Protetyka

Protetyka

Protetyka Poznań & Luboń & Wolsztyn

Protetyka dentystyczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się przede wszystkim diagnostyką oraz leczeniem chorób narządu żucia, a także bezzębia oraz wad zgryzu.

Protetyka dentystyczna skupia się na projektowaniu, wykonaniu i zamocowaniu różnego rodzaju protez stomatologicznych, które zastępują naturalne zęby lub odbudowują ich strukturę.

W naszej klinice przeprowadzamy kompleksowe leczenie protetyczne, stosujemy nowoczesne protezy zębowe stałe i ruchome oraz oferujemy profesjonalne doradztwo i opiekę stomatologiczną w zakresie doboru i założenia protez zębowych, aby nasi pacjenci mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem oraz pełną funkcjonalnością jamy ustnej.

Dysponujemy zaawansowanym skanerem do precyzyjnego planowania leczenia protetycznego. Dzięki indywidualnemu planowi leczenia, który uwzględnia wizualizację przyszłego uśmiechu, nasi pacjenci mają pewność, że otrzymają unikalne i dostosowane do ich potrzeb rozwiązanie.

Nasz skaner pozwala na precyzyjne zaplanowanie każdego elementu protetyki, gwarantując idealny rezultat, który podkreśli wyjątkowość każdego pacjenta.

Zapewniamy, że każda wizualizacja, jak również praca protetyczna, są niepowtarzalne i dopasowane do charakterystyki indywidualnej każdego z naszych pacjentów.

 

Protezy stomatologiczne w klinikach Medicadent

 

Korony – Korony stomatologiczne są trwałymi nakładkami, które pokrywają zniszczone lub osłabione zęby, przywracając im funkcję i estetykę. Nowoczesne korony zębowe charakteryzują się doskonałą trwałością, precyzyjnym dopasowaniem, naturalnym wyglądem i biokompatybilnością. Stosuje się je w przypadkach, gdy ząb jest znacznie uszkodzony, osłabiony, ma duże wypełnienia lub wymaga poprawy estetyki.

Mosty – to porcelanowe konstrukcje na podbudowie metalowej lub pełnoceramiczne.  Konstrukcja taka opiera się na zębach własnych pacjenta, zwanymi filarami. To właśnie na tychże zębach filarowych zakłada się korony protetyczne, a braki zębowe uzupełnia się za pomocą przęsła, mocowanego pomiędzy koronami zębów filarowych. Zastosowanie mostów protetycznych jest dobrym rozwiązaniem w przypadku utraty jednego lub kilku zębów, gdy nie ma możliwości odbudowy zębów za pomocą wypełnień czy koron protetycznych.

Protezy akrylowe zbudowane są z akrylu, stanowiącego płytę i trzon protezy oraz sztuczne zęby. W naszej klinice oferujemy:

 • protezy całkowite – dla pacjentów, których cechuje całkowite bezzębie,
 • protezy częściowe – kiedy pacjent cierpi na liczne braki zębowe,
 • miniprotezki – dla pacjentów, u których brak jednego zęba lub występują tzw. braki międzyzębowe.

Protezy szkieletowe – jest to proteza ruchoma, wykonana z metalu. Utrzymuje się ona dzięki klamrom, zatrzaskom lub zasuwom, które zapewniają jej stabilność. Konstrukcja taka gwarantuje wytrzymałość pomimo faktu, że jest cieńsza niż akrylowa. Co więcej – nie niszczy zębów własnych pacjenta, na których opiera się proteza. Proteza szkieletowa zajmuje niewiele miejsca w jamie ustnej, ale nie przylega bezpośrednio do podniebienia.

Protezy szkieletowe acetalowe – są one wykonane z tworzywa sztucznego o nazwie acetal, które jest wytrzymałe, elastyczne i hipoalergiczne. Wykonana z niego proteza nie pęka, nie łamie się, jest cienka i lekka, nie dotyka podniebienia i zajmuje mało miejsca. Co więcej, proteza jest całkowicie niewidoczna, ponieważ płyta protezy zbudowana jest w odcieniu zębów lub dziąsła. Mocowana na klamrach, zapewnia stabilność i polecana jest przede wszystkim alergikom.

Zapłać w ratach 0%

Oferujemy naszym pacjentom możliwość finansowania ich leczenia w szybki i prosty sposób, w formie dogodnych rat 0%.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

 • 01

  Jak uzupełnienie braków zębowych będzie dla mnie najlepsze?

  Wybór uzupełnienia braków zębowych zależy od kilku czynników, takich jak liczba brakujących zębów, lokalizacja braków, stan sąsiednich i przeciwnych zębów, ogólny stan zdrowia pacjenta oraz preferencje pacjenta. Nasz doświadczony stomatolog zawsze przeprowadza szczegółowe konsultacje, podczas których omawia z pacjentem wszystkie dostępne opcje i pomaga w wyborze odpowiedniego typu protezy.

 • 02

  Jak należy dbać o zęby po uzupełnieniu protetycznym?

  Po uzupełnieniu braków zębowych ważne jest przestrzeganie podstawowych zaleceń higienicznych, takich jak regularne szczotkowanie i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Ponadto należy także dbać o protezy. Należy je regularnie czyścić za pomocą specjalnych szczoteczek do protez oraz używać roztworów czyszczących. Po leczeniu protetycznym nasz specjalista przekazuje pacjentom konkretne wskazówki dotyczące pielęgnacji zastosowanej protezy. Konieczne jest także regularne odwiedzanie stomatologa. Zaleca się przynajmniej dwukrotnie w roku regularne kontrole stomatologiczne, podczas których lekarz oceni stan protezy, zębów i jamy ustnej oraz przeprowadzi profesjonalne czyszczenie zębów.

 • 03

  Kiedy powinno się rozpocząć leczenie protetyczne?

  Do protetyka przede wszystkim warto udać się w sytuacji, gdy pacjent utraci częściowo uzębienie na przykład w wyniku wypadku, choroby zęba czy dużego ubytku. Ponadto, protetyka stomatologiczna zajmuje się również naprawą i zastąpieniem uszkodzonych protez, koron lub mostów. To właśnie wtedy konieczne będzie zastosowanie któregoś z zabiegów z zakresu protetyki stomatologicznej. W zależności od potrzeb pacjenta, nasi lekarze, pracujący w klinice Medicadent wdrożą odpowiednie działania, mające na celu zminimalizowanie skutków utraty zębów. Dzięki temu pacjent nie tylko zyskuje satysfakcjonujący go wygląd uzębienia, ale też pozbędzie się trudności w żuciu czy zaburzeń mowy.

Umów wizytę: