pl

Bonding zębów Poznań

Bonding zębów Poznań

Żywica kompozytowa to materiał wykorzystywany w stomatologii nie tylko do wypełniania ubytków w ramach leczenia próchnicy, ale również w celu maskowania defektów estetycznych uzębienia. Dzięki założeniu licówek kompozytowych już podczas jednej wizyty pacjent zyskuje atrakcyjny uśmiech.

Czym jest bonding zębów?

Bonding to metoda, dzięki której można uzyskać efekt zdrowego uśmiechu, poprawić wygląd zębów i wyrównać ich kształt w krótkim czasie. Pokrycie powierzchni zębów materiałem kompozytowym to nieinwazyjna procedura, której efekt utrzymuje się przez kilka lat.

Plan leczenia nie jest skomplikowany i zaczyna się przede wszystkim od przeglądu zębów w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Bonding przeprowadza się na jednej wizycie.

Zabieg bondingu – korzyści

Cała procedura jest bezbolesna i polega na nałożeniu materiału kompozytowego na powierzchnię zębów przednich pacjenta. W ten sposób można zamaskować przebarwienia, nierówności i niechciane przerwy między zębami.

Materiał kompozytowy pozwala na metamorfozę uzębienia bez konieczności agresywnego opracowywania zdrowych tkanek (co dzieje się w przypadku zakładania korony).

Za pomocą materiału kompozytowego, którym pokrywa się powierzchnię zęba (lub wielu zębów) można znacząco poprawić wygląd uśmiechu, zwłaszcza u pacjentów z niedorozwojem szkliwa.

Dla kogo jest bonding zębów?

Zabieg z zastosowaniem licówek kompozytowych pozwala uzyskać gładką powierzchnię zębów w jednolitym kolorze. Jest to zatem procedura zalecana dla pacjentów, którzy nie są usatysfakcjonowani z estetyki swojego uśmiechu, ale jednocześnie posiadają kompletne i zdrowe uzębienie.

Warto zaznaczyć, że zanim lekarz podejmie decyzję o wykonaniu bondingu musi ocenić, czy u pacjenta występują przeciwwskazania do zabiegu. Jedną z kluczowych przeszkód jest próchnica. Dopóki w jamie ustnej trwa stan zapalny lub bakteryjny, nie można rozpocząć procedury.

W sytuacji, gdy pacjent zmaga się z bruksizmem, powinien porozmawiać o tym ze stomatologiem. Nadmierne ścieranie zębów może negatywnie wpływać na trwałość licówek kompozytowych.

Bonding Poznań – umów się na wizytę!

Nasze centrum stomatologiczne to miejsce przyjazne pacjentom. Specjaliści dbają o to, by na wszystkich etapach leczenia zapewniać kompleksową opiekę.

Warto pamiętać, że efekty terapii są bardzo często uwarunkowane wieloma czynnikami. Jednym z nich jest współpraca pacjenta z lekarzem. Dlatego tak ważne jest, by odbywać regularne wizyty kontrolne i monitorować stan zdrowia jamy ustnej po wykonanych zabiegach.

Bonding zębów Poznań: odwiedź klinikę Medicadent

Chcąc zadbać o estetykę swojego uśmiechu warto umówić się do nas na konsultację, podczas której stomatolog wyjaśni, jak wygląda zabieg bondingu i oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania licówek kompozytowych.

 

Umów wizytę: