Usługi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna jeszcze kilka lat temu uważana była za ekstrawagancję, dzisiaj jest najszybciej rozwijającym się działem stomatologii. Pragniemy być nie tylko zdrowi ale również piękni. Biały uśmiech nie jest już domeną jedynie hollywoodzkich gwiazd. Teraz każdy może poprawić zarówno kształt, ustawienie czy odcień zębów. Perfekcyjny uśmiech daje nam siłę i pewność siebie w kontaktach zarówno z bliskimi jak i ze współpracownikami.

W dziedzinie stomatologii estetycznej mieszczą się zabiegi pozwalające na bezinwazyjną poprawę wyglądu uzębienia. Jedną z najczęściej stosowanych metod jest zakładanie licówek pełnoceramicznych. Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany, trwale cementowane do przedniej (licowej) powierzchni zęba. Przy pomocy licówek korygujemy delikatnie kształt zębów (można np. zamknąć diastemę lub zatuszować ukruszony brzeg sieczny), ujednolicamy ich kolor, tuszujemy przebarwienia i niedoskonałości.

Innym równie popularnym zabiegiem jest wybielanie – gabinetowe lub nakładkowe (do wykonania w domu). Warunkiem jest wyleczenie wszystkich zębów z próchnicy oraz oczyszczenie ich z kamienia i osadów. Wybielanie stomatologiczne pozwala rozjaśnić uśmiech o kilka odcieni, już podczas jednej wizyty w gabinecie (lub kilku dni kuracji domowej, nakładkowej).