Usługi

Periodontologia

O zęby należy dbać niezależnie od wieku, bowiem mamy je na całe życie, a nieleczone ubytki mogą prowadzić do niemiłych konsekwencji zdrowotnych. Nie inaczej jest w przypadku dziąseł, które niejako są spoiwem zębów i także potrzebują odpowiedniej higieny oraz pielęgnacji. Niestety wiele osób lekceważy tę sprawę, co może nieść za sobą przykre efekty.

Choroba przyzębia – do kogo się zwrócić?

Jednym z popularniejszych działów stomatologii jest periodontologia. Specjaliści z tego zakresu zajmują się diagnozowaniem i leczeniem różnego rodzaju schorzeń błon śluzowych jamy ustnej, a także chorób przyzębia. Do bardzo popularnego schorzenia można z pewnością zaliczyć paradontozę, o której usłyszeć można chociażby w reklamach telewizyjnych czy radiowych. Problem ten polega na powstaniu infekcji, która atakuje tkanki przyzębia, powodując stan zapalny, który objawia się między innymi bólem, nabrzmieniem, a często krwawieniem dziąseł. Z tego typu problemem należy niezwłocznie zgłosić się do periodontologa, który nam pomoże.

Wbrew pozorom problemy z przyzębiem mogą dotknąć każdego z nas, dlatego niezbędne są regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym, a także periodontologicznym.

Jak wygląda wizyta u periodontologa?

Osoba, która na co dzień specjalizuje się w leczeniu różnego rodzaju chorób przyzębia jest także odpowiedzialna za unieruchomienie oraz odpowiednie osadzenie zębów. Periodontologia pozwala przede wszystkim uniknąć wydobywania się nieprzyjemnego zapachu z ust, a także stałego uczucia suchości. Jest to możliwe dzięki wdrożeniu odpowiedniej metody leczenia w szybkim czasie. Jakichkolwiek niepokojących objawów, takich jak krwawienie dziąseł nie należy ignorować.

Powstawanie licznych infekcji oraz chorób należy przypisać przede wszystkim nieprawidłowej higienie jamy ustnej. W efekcie zbyt krótkiego mycia zębów można zauważyć odkładanie się płytki na zębach. Bardzo często przekształca się ona w kamień nazębny, który jest nośnikiem rożnych toksyn. Wizyty w gabinecie periodontologicznym mogą z początku trwać długo, bowiem leczenie jest wieloetapowe. Rozpoczyna się od postawienia diagnozy i dobrania odpowiedniej metody leczenia, która pomoże w utrzymaniu prawidłowego poziomu higieny.