Usługi

Diagnostyka rtg

Gabinet stomatologiczny Medicadent świadczy wsparcie z zakresu badań diagnostycznych, pozwalających na precyzyjne określenie nieprawidłowości, występujących w obrębie zębów, tkanek czy kości. W ich zakres wchodzą badania RTG, należące do procedur o niskim stopniu inwazyjności, których wykonanie jest bezpieczne i bezbolesne dla pacjentów.

Wspomniana metoda radiologiczna, może zostać zastosowana zarówno w celach diagnostycznych, jak i kontrolnych. W zależności od potrzeb, możliwe jest wykonanie zdjęć punktowych o dużej dokładności, panoramicznych, obrazujących ułożenie wszystkich zębów, a także cefalometrycznych, wykorzystywanych głównie przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Diagnostyka RTG wykorzystywana jest w rozmaitych dziedzinach stomatologii. Znajduje zastosowanie m.in. w chirurgii szczękowej, pozwalając na określenie położenia zębów zatrzymanych w kości. Wykonuje się je również przed leczeniem kanałowym, a także ortodontycznym, w celu dokładnej oceny wady zgryzu, a także do określenia skuteczności zastosowanych procedur.