Usługi

Gaz rozweselający

Znieczulenie gazem rozweselającym, czyli podtlenkiem azotu, stosuje się przede wszystkim u dzieci. 

Każdy z nas inaczej odczuwa ból. Nabyty w dzieciństwie strach przed wizytami u stomatologa może towarzyszyć pacjentowi przez całe życie, dlatego przed zabiegiem warto pomyśleć o zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia, aby nie narażać najmłodszych na niepotrzebny stres.

Gaz rozweselający to jedna z bezpieczniejszych form uspokojenia osób, które cierpią na paniczny lęk przed dentystą. Użycie przed zabiegiem podtlenku azotu sprawia, że pacjent już po ok. 30 sekundach czuje się odprężony i spokojny. Podawany za pomocą maseczek tlenowych preparat działa więc natychmiast, a co najważniejsze po jego zastosowaniu nie zostaje żaden ślad w organizmie.

Sedacja wziewna, bo tak inaczej nazywa się ta metoda, likwiduje ból i uczucie strachu u dziecka. Przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności jest bezpieczna. Wprowadza młodego pacjenta w stan rozluźnienia, dzięki czemu wspomina on wizytę u stomatologa na wesoło!

Znieczulenie gazem rozweselającym można stosować u dzieci powyżej 3 roku życia, a także u dorosłych, którzy chcą się lepiej czuć w trakcie leczenia dentystycznego.