Usługi

Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest bardzo ważna. Ma duży wpływ na regularne uczęszczanie do dentysty w późniejszym dorosłym życiu.

Dlatego zapraszamy do naszych gabinetów dziecięcych! Są one wyposażone w uwielbiane przez dzieci fotele w kształcie dinozaura oraz poczekalnię pełną zabawek i pluszaków. Na małych i dzielnych pacjentów czekają atrakcyjne nagrody.

W naszej ofercie posiadamy:
                                                       
Kolorowego Pana Ząbka – Twinky Star – to nowoczesne światłoutwardzalne wypełnienie stosowane w leczeniu zębów mlecznych: żółte, pomarańczowe, zielone, niebieskie, różowe, złote i srebrne. Jest odporne na ścieranie, dobrze przylega, uwalnia fluor niezbędny do prawidłowego procesu wyrzynania się zębów stałych.

Lakierowanego Pana Ząbka – lakierowanie fluorowe (fluoryzacja) jest zabiegiem profilaktycznym, wzmacniającym szkliwo, wykonywanym u najmłodszych dzieci. Polega na pokryciu całych zębów żelem lub lakierem fluorkowym. Fluor wchłania się w szkliwo, przez co zęby są mniej podatne na działanie bakterii próchnicotwórczych. Wykonuje się od 1 do 4 razy w roku!

Lakowanego Pana Ząbka – zabieg profilaktyczny polegający na wypełnieniu bruzd, zagłębień i szczelin zębów trzonowych i przedtrzonowych światłoutwardzalną substancją, czyli lakiem szczelinowym. Dotyczy dzieci – zęby mleczne trzonowe, stałe trzonowe i przedtrzonowe (od 4-8), u dorosłych 8. U dzieci jako pierwsze zęby stałe lakuje się 6 (między 5 a 6 rokiem życia).