Usługi

Implanty

To najlepsza metoda odbudowy brakujących zębów! Implant doskonale imituje naturalny ząb. W naszym zespole posiadamy implantologa, który zadba o Państwa kompletny uśmiech!

Implant to śruba zastępująca korzeń zęba. Wszczepia się ją w kość szczęki lub żuchwy w miejsce brakującego zęba. Jest wykonana z tytanu, czyli jedynego metalu, który nie jest traktowany jako ciało obce, ale scala się z tkankami. Najważniejszą zaletą tego rozwiązania protetycznego jest fakt, że idealnie odwzorowuje ono funkcjonowanie naturalnego zęba. Przenosząc siły fizyczne podczas żucia bezpośrednio na kość szczęki lub żuchwy zapewnia komfort spożywania posiłku, a jednocześnie stymuluje kość, chroniąc ją przed zanikiem. Implant jest nieruchomy i niezdejmowalny – daje pełen komfort uśmiechu i codziennej higieny.

Etapy leczenia:

Konsultacja implantologiczna – ocena stanu kości, wybór najlepszej metody i systemu implantologicznego, kosztorys.

Część chirurgiczna – implant wszczepia się w kość szczęki lub żuchwy w miejsce brakującego zęba. Rana zostaje zaszyta i pozostawiona na okres od 3 do 6 miesięcy aż do całkowitego pokrycia się dziąsłem. Na ten okres pacjent otrzymuje tymczasowe uzupełnienie protetyczne.

Część protetyczna – na końcówce implanta mocuje się koronę, most lub protezę